Натпревар на денот: Њукасл Јунајтед vs Вулверхемптон Вандерерс

Денес недела во 16:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Њукасл Јунајтед и Вулверхемптон Вандерерс

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Њукасл Јунајтед и Вулверхемптон Вандерерс. Според букмејкерите мал фаворит е Вулверхемптон Вандерерс. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Unibet ни нуди коефициент 2.96. Најголемиот коефициент во вредност од 3.20 го издвојуваме од 3.20, а влогот за Вулверхемптон Вандерерс ќе го ставиме во Betfred кој ни нуди коефициент 2.80.

За натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Вулверхемптон Вандерерс кој ќе се одигра недела на 9/12 2018 во 16:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Betfair SB – 1.66
Dafabet – 2.43

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Њукасл Јунајтед да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet, 1xbet и PinnacleSports нуди коефициент 2.04.
За Вулверхемптон Вандерерс да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 1.92.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Њукасл Јунајтед и Вулверхемптон Вандерерс.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk