Натпревар на денот: Манчестер Јунајтед ФК vs Барнли ФК

Во рамките на Премиер лига,вторник во 15:00 часот ќе играат Манчестер Јунајтед ФК и Барнли ФК

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Манчестер Јунајтед ФК го прават фаворит во однос на Барнли ФК. Тој во дуел влегува со шанса вредна 78.2% за да издвои победа.
Што се однесува до Барнли ФК, неговите шанси за победа се 6.3%. Доколку типувате на конечниот исход, Betfred и Coral нуди коефициент 1.29 за победа на домаќинот, а Betfair SB нуди највисок коефициент од 16.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на 1xbet и Marathonbet со вредност од 6.50.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и Барнли ФК да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 1.87 за 3 или повќе голови, додека Fonbet нуди 2.12 за 0-2 гола.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и Барнли ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk