Спореди ги коефициентите за Њукасл Јунајтед ФК vs Манчестер Сити ФК

Денес среда во 19:45 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Њукасл Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Манчестер Сити ФК се 78.4% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува Interwetten и нуди најголем коефициент од 1.30. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има 1xbet и Marathonbet со коефициент вреден 7.10. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Fonbet вреден 14.00.

На натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.15. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betfair SB, skybet и Betfred со коефициент од 1.44 .

Комплетна понуда на коефициенти за Њукасл Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!