Натпревар на денот: Реал Мадрид vs ФК Барселона

сабота,23/12 2017 е празник во Шпанија.Реал Мадрид и ФК Барселона во борба за трите бода.

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Реал Мадрид и ФК Барселонакој што ќе се игра сабота на 23/12 2017 во 12:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Marathonbet дава коефициент 2.23, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди 12bet.com, 10BET, NetBet, Betway, PinnacleSports и skybet во вредност од 3.25. За реми, понудата ја издвојуваме од Fonbet со вредност од 4.10.

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и ФК Барселона се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.26. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
skybet со коефициент од 1.44 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на ФК Барселона и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.97
Dafabet: 2.04

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Реал Мадрид и ФК Барселона.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk