Спореди ги коефициентите за Бурнмаут vs Манчестер Јунајтед

Денес сабота во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Бурнмаут и Манчестер Јунајтед

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Бурнмаут и Манчестер Јунајтед. Со оглед на тоа што оваа сезона Манчестер Јунајтед игра многу подобро од Бурнмаут, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди 1xbet, Betsson Sportsbook и Nordicbet со вредност од 2.08. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.80 на William Hill. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Interwetten, а вредноста на коефициентот е 3.80.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Dafabet и до добиете коефициент 1.78. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet и PinnacleSports со коефициент вреден 2.20.

Комплетна понуда на коефициенти за Бурнмаут и Манчестер Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!