Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Саутемптон

Денес недела во 15:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Манчестер Сити и Саутемптон

Што се однесува до натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Саутемптон, букмејкерите го фаворизираат тимот на Манчестер Сити. Тоа е така поради што во својот тим поседуваат далеку поквалитетни играчи за разлика од тимот на Саутемптон. Ние ги издвоивме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Манчестер Сити, изиграјте на Unibet, Nordicbet, Betsson Sportsbook, Interwetten и Coral со коефициент од 1.12. Доколку сакате да заработите на нерешено, вашиот влог ставете го на [%BOOK_1X2_Х%], бидејќи таму е најголем коефициентот и има вредност од [%ODDS_1X2_Х%]. За победа на гостинот коефициентот е 31.00 на Betfair SB.

За дуелот помеѓу Манчестер Сити и Саутемптон ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betfair SB – 3.60 – 0-2 гола
skybet – 1.36 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Манчестер Сити и Саутемптон.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!