Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Фулам

понеделник,5/11 2018 е празник во Англија.Хадерсфилд Таун и Фулам во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Фулам акцентот за фаворит го ставаат на Хадерсфилд Таун. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.38 ни го нуди Betfred. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во PinnacleSports со коефициент од 3.43. За сите кои веруваат во победа на Фулам ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.42 кој може да го најдете во Marathonbet и PinnacleSports.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Фулам да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.12 за 3 или повќе голови, додека Tipico нуди 1.85 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Фулам и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 2.00
PinnacleSports: 1.97

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Фулам тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk