Спореди ги коефициентите за Милан vs Јувентус

Во рамките на Серија А,сабота во 16:00 часот ќе играат Милан и Јувентус

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Јувентус е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Милан.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Interwetten: 4.30
Betsson Sportsbook, Nordicbet и Betway: 3.60
1xbet: 2.03

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Милан и Јувентус? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 49.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Bet 365 со коефициент од 2.05. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.97.

Комплетна понуда на коефициенти за Милан и Јувентус.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!