Натпревар на денот: Реал Мадрид vs Ливерпул

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,сабота во 18:45 часот ќе играат Реал Мадрид и Ливерпул

Во УЕФА Лига на Шампиони не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Реал Мадрид и Ливерпулкој што ќе се игра сабота на 26/5 2018 во 18:45 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Betfred, William Hill, Fonbet, NetBet и Interwetten дава коефициент 2.20, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Betsson Sportsbook и Nordicbet во вредност од 3.35. За реми, понудата ја издвојуваме од Marathonbet со вредност од 3.95.

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Tipico, Rivalo.com и Fonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.90. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
10BET со коефициент од 1.52 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ливерпул и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.94
PinnacleSports: 2.07

Коефициенти за натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk