Натпревар на денот: Тулуз ФК vs Ајачио

Во рамките на Лига 1,недела во 19:00 часот ќе играат Тулуз ФК и Ајачио

Според букмејкерите, во овој натпревар Тулуз ФК влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Dafabet со вредност од 1.75, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Fonbet со вредност од 5.55. За нерешено, ги препорачуваме 1xbet затоа што само таму е коефициентот 3.96.

Во рамките на Лига 1 очекуваме на дуелот помеѓу Тулуз ФК и Ајачио да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 1.89 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 2.08 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Ајачио, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Тулуз ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet и Betfred: 1.95 за Тулуз ФК
1xbet и PinnacleSports: 1.98 за Ајачио

Комплетна понуда на коефициенти за Тулуз ФК и Ајачио.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk