Натпревар на денот: Жирона vs Реал Мадрид

Во рамките на Ла Лига,недела во 15:15 часот ќе играат Жирона и Реал Мадрид

И покрај тоа што Реал Мадрид е гостин на дуелот против Жирона, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Реал Мадрид е 79.9%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на 1xbet и William Hill бидејќи имаат најголем коефициент од 1.25. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Interwetten нуди коефициент од 15.00. Коефициентот за реми е 7.40 на 1xbet и Marathonbet.

На натпреварот помеѓу Жирона и Реал Мадрид се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.68. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Interwetten со коефициент од 1.40 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Жирона и Реал Мадрид.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk