Спореди ги коефициентите за Фулам vs Ватфорд

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Фулам и Ватфорд

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Фулам е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Фулам, најдобра понуда ви нуди Interwetten со коефициент од 2.60. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betfair SB , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betfair SB единствено во Betfair SB. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Фулам и Ватфорд ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet со коефициент од 3.06.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и Betfair SB и до добиете коефициент 1.80. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.18.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ватфорд и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.15
PinnacleSports: 1.85

Коефициенти за натпреварот помеѓу Фулам и Ватфорд тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk