Спореди ги коефициентите за Стоук Сити vs Барнли

недела,22/4 2018 е празник во Англија.Стоук Сити и Барнли во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Стоук Сити и Барнли, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Стоук Сити. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.34 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 3.59. За реми највисоката понуда е во сопственост на Interwetten со вредност од 3.40.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Стоук Сити и Барнли да бидат постигнати неколку голови.
Unibet ни нуди 2.43 за 3 или повќе голови, додека 1xbet и Dafabet нуди 1.67 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Барнли и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet: 1.98
Dafabet: 2.00

Коефициенти за натпреварот помеѓу Стоук Сити и Барнли тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk