Спореди ги коефициентите за Фигуиренсе vs Лондрина

вторник,5/6 2018 е празник во Бразил.Фигуиренсе и Лондрина во борба за трите бода.

Во Серија Б не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Фигуиренсе и Лондринакој што ќе се игра вторник на 5/6 2018 во 22:15 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.01, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports во вредност од 4.37. За реми, понудата ја издвојуваме од Marathonbet и 1xbet со вредност од 3.42.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Фигуиренсе и Лондрина? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 38.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 61.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.52. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.59.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Фигуиренсе и Лондрина нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Лондрина и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 1.97 за Фигуиренсе
Dafabet: 1.93 за Лондрина

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Фигуиренсе и Лондрина.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk