Натпревар на денот: Парана Клуб vs Флуминенсе

Денес понеделник во 23:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Парана Клуб и Флуминенсе

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Парана Клуб е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Парана Клуб, најдобра понуда ви нуди Marathonbet и 1xbet со коефициент од 2.86. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet и 1xbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet и 1xbet единствено во Marathonbet и 1xbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Парана Клуб и Флуминенсе ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Betfair SB со коефициент од 2.87.

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Парана Клуб и Флуминенсе да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.63 за 3 или повќе голови, додека 1xbet, Rivalo.com, Fonbet и Unibet нуди 1.55 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Серија А помеѓу Парана Клуб и Флуминенсе му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Парана Клуб да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet и 1xbet нуди коефициент вреден 1.98.
За Флуминенсе да си замине како победник Dafabet наградува со влог помножен по 1.96.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Парана Клуб и Флуминенсе.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!