Натпревар на денот: Севиља vs Атлетико Мадрид

Денес недела во 15:15 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Севиља и Атлетико Мадрид

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Севиља е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Севиља, најдобра понуда ви нуди Fonbet со коефициент од 2.85. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Rivalo.com и skybet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Rivalo.com и skybet единствено во Rivalo.com и skybet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Севиља и Атлетико Мадрид ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во 1xbet со коефициент од 2.90.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Севиља и Атлетико Мадрид да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.38 за 3 или повќе голови, додека skybet нуди 1.67 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Ла Лига помеѓу Севиља и Атлетико Мадрид му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Севиља да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Dafabet нуди коефициент вреден 1.94.
За Атлетико Мадрид да си замине како победник Dafabet наградува со влог помножен по 2.01.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Севиља и Атлетико Мадрид.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk