Натпревар на денот: Фламенго vs Флуминенсе

Во рамките на Серија А,сабота во 20:00 часот ќе играат Фламенго и Флуминенсе

Според букмејкерите, во овој натпревар Фламенго влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet, Dafabet, Fonbet и Tipico со вредност од 1.75, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Betway со вредност од 5.50. За нерешено, ги препорачуваме Marathonbet затоа што само таму е коефициентот 3.72.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Фламенго и Флуминенсе? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.35. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.66.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Флуминенсе, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Фламенго и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports и Dafabet: 1.98 за Фламенго
Dafabet: 1.94 за Флуминенсе

Коефициенти за натпреварот помеѓу Фламенго и Флуминенсе тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!