Спореди ги коефициентите за Чапекоенсе vs Виториа

Денес недела во 14:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Чапекоенсе и Виториа

Во Серија А не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Чапекоенсе и Виториакој што ќе се игра недела на 14/10 2018 во 14:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet и Unibet дава коефициент 1.88, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Marathonbet во вредност од 4.85. За реми, понудата ја издвојуваме од PinnacleSports со вредност од 3.64.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Чапекоенсе и Виториа? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 40.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 59.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.43. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.65.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Виториа, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Чапекоенсе и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Unibet: 2.23 за Чапекоенсе
PinnacleSports: 1.80 за Виториа

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Чапекоенсе и Виториа.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!