Натпревар на денот: Саутемптон vs Барнли

недела,12/8 2018 е празник во Англија.Саутемптон и Барнли во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Саутемптон и Барнли, букмејкерите сметаат дека Саутемптон е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.92
Interwetten – 3.60
Bet 365 – 5.25

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Саутемптон и Барнли? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 38.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 61.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.56. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet, Rivalo.com, Tipico и Fonbet за да имате коефициент од 1.60.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Барнли, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Саутемптон и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.20 за Саутемптон
Betfred: 1.80 за Барнли

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Саутемптон и Барнли.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk