Спореди ги коефициентите за Севиља vs Манчестер Јунајтед

Денес среда во 19:45 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Севиља и Манчестер Јунајтед

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Севиља и Манчестер Јунајтед. Според букмејкерите мал фаворит е Манчестер Јунајтед. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Fonbet ни нуди коефициент 3.10. Најголемиот коефициент во вредност од 3.33 го издвојуваме од 3.33, а влогот за Манчестер Јунајтед ќе го ставиме во Betsson Sportsbook, Betfair SB и Nordicbet кој ни нуди коефициент 2.70.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Севиља и Манчестер Јунајтед да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.23 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.78 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Севиља и Манчестер Јунајтед му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Севиља да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Fonbet нуди коефициент вреден 2.10.
За Манчестер Јунајтед да си замине како победник 1xbet и Dafabet наградува со влог помножен по 1.89.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Севиља и Манчестер Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk