Натпревар на денот: Њукасл Јунајтед vs Тотенхем Хотспур

Во рамките на Премиер лига,сабота во 11:30 часот ќе играат Њукасл Јунајтед и Тотенхем Хотспур

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Тотенхем Хотспур е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Њукасл Јунајтед.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Betsson Sportsbook и Nordicbet: 4.00
Fonbet: 3.55
1xbet: 2.12

За натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Тотенхем Хотспур кој ќе се одигра сабота на 11/8 2018 во 11:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet, Marathonbet и Dafabet – 1.88
Betfair SB – 2.10

Коефициенти за натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Тотенхем Хотспур тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk