Спореди ги коефициентите за Манчестер Јунајтед vs Лестер Сити

петок,10/8 2018 е празник во Англија.Манчестер Јунајтед и Лестер Сити во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар Манчестер Јунајтед влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.56, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet со вредност од 8.10. За нерешено, ги препорачуваме Interwetten затоа што само таму е коефициентот 4.40.

За натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Лестер Сити кој ќе се одигра петок на 10/8 2018 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
bwin – 1.95
1xbet – 2.11

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Лестер Сити има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Манчестер Јунајтед, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Манчестер Јунајтед, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
1xbet: 1.97 за Манчестер Јунајтед
Unibet: 2.04 за Лестер Сити

Коефициенти за натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Лестер Сити тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!