Натпревар на денот: Вест Хем Јунајтед vs Арсенал

Денес сабота во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Вест Хем Јунајтед и Арсенал

Што се однесува на денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу
Вест Хем Јунајтед и Арсенал, букмејкерите го фаворизираат тимот на Арсенал. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Unibet. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на skybet и Bet 365 бидејќи само таму има коефициент 4.00. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.10 на PinnacleSports и Interwetten.

За дуелот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Арсенал ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betfred – 2.75 – 0-2 гола
1xbet – 1.55 – 3+ голови

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Арсенал.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!