Натпревар на денот: Леванте vs СД Еибар

петок,16/3 2018 е празник во Шпанија.Леванте и СД Еибар во борба за трите бода.

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Леванте и СД Еибар. Според букмејкерите мал фаворит е СД Еибар. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Marathonbet ни нуди коефициент 3.28. Најголемиот коефициент во вредност од 3.32 го издвојуваме од 3.32, а влогот за СД Еибар ќе го ставиме во 1xbet и Interwetten кој ни нуди коефициент 2.50.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Леванте и СД Еибар да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.32 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.73 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Леванте и СД Еибар тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!