Натпревар на денот: Вараждин vs Истра 1961

Во рамките на 1. ХНЛ,сабота во 17:00 часот ќе играат Вараждин и Истра 1961

За дуелот помеѓу Вараждин и Истра 1961, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Вараждин. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од PinnacleSports е 2.14 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.70. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet со вредност од 3.66.

Во рамките на 1. ХНЛ очекуваме на дуелот помеѓу Вараждин и Истра 1961 да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 2.03 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.87 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Истра 1961 и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.85
1xbet: 2.10

Коефициенти за натпреварот помеѓу Вараждин и Истра 1961 тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!