Спореди ги коефициентите за Окли Каннонс ФК vs Мелбурн Кнајтс

Во рамките на Викторија Премиер Лига,петок во 10:30 часот ќе играат Окли Каннонс ФК и Мелбурн Кнајтс

За дуелот помеѓу Окли Каннонс ФК и Мелбурн Кнајтс, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Окли Каннонс ФК. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Dafabet е 1.99 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Tipico со вредност 3.80. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet со вредност од 3.98.

На натпреварот помеѓу Окли Каннонс ФК и Мелбурн Кнајтс се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.68. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
bwin и Sportingbet со коефициент од 1.55 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Мелбурн Кнајтс, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Окли Каннонс ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.21 за Окли Каннонс ФК
Marathonbet: 1.71 за Мелбурн Кнајтс

Комплетна понуда на коефициенти за Окли Каннонс ФК и Мелбурн Кнајтс.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!