Спореди ги коефициентите за Лацио vs Болоња

Денес понеделник во 18:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Лацио и Болоња

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Лацио е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Лацио, најдобра понуда ви нуди Interwetten со коефициент од 2.50. Доколку вашата одлука е да ставите облог на PinnacleSports , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од PinnacleSports единствено во PinnacleSports. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Лацио и Болоња ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Fonbet со коефициент од 3.70.

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Лацио и Болоња да бидат постигнати неколку голови.
Bet 365 ни нуди 1.98 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.99 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Болоња и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports и Bet 365: 2.04
Dafabet: 1.89

Комплетна понуда на коефициенти за Лацио и Болоња.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!