Спореди ги коефициентите за Хајдук Сплит vs Истра 1961

недела,21/7 2019 е празник во Хрватска.Хајдук Сплит и Истра 1961 во борба за трите бода.

Хајдук Сплит е огромен фаворит во натпреварот против Истра 1961. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Хајдук Сплит е околу 74.4%. PinnacleSports има најмалку доверба во Хајдук Сплит и нуди 1.31 за победа. За иненадување, односно за победа на Истра 1961 најдобрата понуда е на Bet 365 со коефициент 12.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има PinnacleSports со вредност од 5.59.

На натпреварот помеѓу Хајдук Сплит и Истра 1961 се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на PinnacleSports бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.28. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Fonbet со коефициент од 1.75 .

За овој натпревар помеѓу Хајдук Сплит и Истра 1961 азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Истра 1961. Доколку сметате дека Хајдук Сплит има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet и Dafabet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Хајдук Сплит и Истра 1961.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk