Натпревар на денот: Арсенал vs Манчестер Сити

Денес четврток во 19:45 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Арсенал и Манчестер Сити

Што се однесува до натпреварот помеѓу Арсенал и Манчестер Сити ние специјално за вас ги издвоивме највисоките коефициенти за крајниот резултат. Погледнете ги во прилог:
Fonbet – 4.90
Marathonbet, 1xbet, Nordicbet, Betfair SB, skybet, Ladbrokes и Fonbet – 4.20
1xbet, Rivalo.com и Interwetten – 1.80

За дуелот помеѓу Арсенал и Манчестер Сити ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.76 – 0-2 гола
Cash Point – 1.51 – 3+ голови

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Арсенал и Манчестер Сити.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!