Спореди ги коефициентите за Мидлсборо vs Лидс Јунајтед

Денес петок во 19:45 дерби натпреварот во Чемпионшип помеѓу Мидлсборо и Лидс Јунајтед

Што се однесува до денешниот натпревар во Чемпионшип помеѓу Мидлсборо и Лидс Јунајтед, букмејкерите сметаат дека Мидлсборо е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.88
Fonbet – 3.55
PinnacleSports – 5.16

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Мидлсборо и Лидс Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 43.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.28. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet, Betfair SB и Dafabet за да имате коефициент од 1.72.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Лидс Јунајтед, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Мидлсборо и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.14 за Мидлсборо
Dafabet: 1.85 за Лидс Јунајтед

Комплетна понуда на коефициенти за Мидлсборо и Лидс Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!