Спореди ги коефициентите за Астана vs АПОЕЛ

Денес четврток во 14:00 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Астана и АПОЕЛ

Што се однесува до денешниот натпревар во УЕФА Европа Лига помеѓу Астана и АПОЕЛ, букмејкерите сметаат дека Астана е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
William Hill – 2.05
Cash Point – 3.50
Unibet – 4.50

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Астана и АПОЕЛ? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 40.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 59.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.40. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.64.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на АПОЕЛ и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.73
Unibet: 2.35

Комплетна понуда на коефициенти за Астана и АПОЕЛ.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk