Натпревар на денот: Рајо Ваљекано vs Еспањол

Во рамките на Ла Лига,петок во 19:00 часот ќе играат Рајо Ваљекано и Еспањол

Неизвесен натпревар во Ла Лига. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Еспањол. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Рајо Ваљекано може да по помножете со 2.80 во Cash Point и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.45 во PinnacleSports. Највисокиот коефициент за победа на Еспањол е во bwin, Sportingbet и Bet 365 со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Рајо Ваљекано и Еспањол да бидат постигнати неколку голови.
Bet 365 ни нуди 2.01 за 3 или повќе голови, додека PinnacleSports нуди 1.93 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Рајо Ваљекано да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 1.99.
За Еспањол да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet, 1xbet, Unibet и Dafabet нуди коефициенти 1.94.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Рајо Ваљекано и Еспањол.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk