Спореди ги коефициентите за СПАЛ 2013 vs Сасуоло

Во рамките на Серија А,четврток во 17:00 часот ќе играат СПАЛ 2013 и Сасуоло

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу СПАЛ 2013 и Сасуоло акцентот за фаворит го ставаат на СПАЛ 2013. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.73 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Betway со коефициент од 3.30. За сите кои веруваат во победа на Сасуоло ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.91 кој може да го најдете во Cash Point.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу СПАЛ 2013 и Сасуоло? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.19. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.78.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За СПАЛ 2013 да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 1.91.
За Сасуоло да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Bet 365 нуди коефициенти 2.04.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу СПАЛ 2013 и Сасуоло.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk