Натпревар на денот: Барнли vs Лестер Сити

Денес сабота во 15:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Барнли и Лестер Сити

Неизвесен натпревар во Премиер лига. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Лестер Сити. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Барнли може да по помножете со 3.13 во Marathonbet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.45 во Nordicbet и Betsson Sportsbook. Највисокиот коефициент за победа на Лестер Сити е во Unibet со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Барнли и Лестер Сити? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 47.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 52.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.10. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.89.

Комплетна понуда на коефициенти за Барнли и Лестер Сити.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!