Натпревар на денот: Хапоел Петах Тиква vs Хапоел Бнеи Лод

понеделник,24/12 2018 е празник во Израел.Хапоел Петах Тиква и Хапоел Бнеи Лод во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Хапоел Петах Тиква и Хапоел Бнеи Лод, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Хапоел Петах Тиква. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Fonbet е 1.95 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 4.85. За реми највисоката понуда е во сопственост на Bet 365 со вредност од 3.80.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хапоел Петах Тиква и Хапоел Бнеи Лод? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Cash Point и Unibet со коефициент од 2.02. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.91.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Хапоел Петах Тиква и Хапоел Бнеи Лод нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Хапоел Бнеи Лод и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Unibet: 1.96 за Хапоел Петах Тиква
Bet 365: 2.05 за Хапоел Бнеи Лод

Комплетна понуда на коефициенти за Хапоел Петах Тиква и Хапоел Бнеи Лод.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk