Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Лестер Сити

Денес сабота во 14:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Хадерсфилд Таун и Лестер Сити

Што се однесува до натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Лестер Сити ние специјално за вас ги издвоивме највисоките коефициенти за крајниот резултат. Погледнете ги во прилог:
Nordicbet – 5.25
PinnacleSports – 4.08
1xbet – 1.76

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Лестер Сити? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Bet 365 со коефициент од 2.04. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.91.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Лестер Сити тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk