Спореди ги коефициентите за Евертон vs Арсенал

Денес недела во 13:05 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Евертон и Арсенал

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Евертон и Арсенал. Според букмејкерите мал фаворит е Арсенал. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Unibet ни нуди коефициент 3.25. Најголемиот коефициент во вредност од 3.70 го издвојуваме од 3.70, а влогот за Арсенал ќе го ставиме во 1xbet, Betfair SB, Betsson Sportsbook и Nordicbet кој ни нуди коефициент 2.45.

За дуелот помеѓу Евертон и Арсенал ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet и Marathonbet – 2.42 – 0-2 гола
Rivalo.com – 1.65 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Евертон и Арсенал.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk