Натпревар на денот: Тигре vs Естудиантес де ла Плата

Денес понеделник во 22:00 дерби натпреварот во Примера Дивизија помеѓу Тигре и Естудиантес де ла Плата

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Тигре е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Тигре, најдобра понуда ви нуди PinnacleSports со коефициент од 2.52. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betway , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betway единствено во Betway. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Тигре и Естудиантес де ла Плата ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во PinnacleSports со коефициент од 3.45.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Тигре и Естудиантес де ла Плата? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 34.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 65.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на William Hill и Betfair SB со коефициент од 2.75. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Betsson Sportsbook и Nordicbet за да имате коефициент од 1.46.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Естудиантес де ла Плата и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet, PinnacleSports и Marathonbet: 2.09
Dafabet: 1.84

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Тигре и Естудиантес де ла Плата.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk