Натпревар на денот: Саутемптон vs Челзи

Во рамките на Премиер лига,недела во 13:15 часот ќе играат Саутемптон и Челзи

И покрај тоа што Челзи игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
Interwetten ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.65 за победа на Челзи, додека Marathonbet нуди најголем коефициент за победа на Саутемптон. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Betway, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.33.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Саутемптон и Челзи? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 54.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 45.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Unibet со коефициент од 1.81. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 2.15.

Комплетна понуда на коефициенти за Саутемптон и Челзи.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk