Спореди ги коефициентите за Евертон vs Тотенхем Хотспур

недела,23/12 2018 е празник во Англија.Евертон и Тотенхем Хотспур во борба за трите бода.

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Евертон и Тотенхем Хотспур. Со оглед на тоа што оваа сезона Тотенхем Хотспур игра многу подобро од Евертон, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди 1xbet со вредност од 2.31. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.60 на Betfair SB и Bet 365. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Fonbet, а вредноста на коефициентот е 3.40.

За дуелот помеѓу Евертон и Тотенхем Хотспур ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betfair SB – 2.20 – 0-2 гола
PinnacleSports – 1.79 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Евертон и Тотенхем Хотспур тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk