Спореди ги коефициентите за Њукасл Јунајтед vs Арсенал

Денес недела во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Њукасл Јунајтед и Арсенал

Што се однесува на денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу
Њукасл Јунајтед и Арсенал, букмејкерите го фаворизираат тимот на Арсенал. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Marathonbet. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Nordicbet и Betsson Sportsbook бидејќи само таму има коефициент 3.65. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.26 на 1xbet.

На натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Арсенал се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.25. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet со коефициент од 1.77 .

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Њукасл Јунајтед да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 2.50.
За Арсенал да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet и Dafabet нуди коефициенти 1.64.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Њукасл Јунајтед и Арсенал.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!