Натпревар на денот: Саутемптон vs Челси

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Саутемптон и Челси

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Челси е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Саутемптон.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Marathonbet и Betfair SB: 4.60
Marathonbet и 1xbet: 3.76
Betfred: 1.91

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Саутемптон и Челси? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 47.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 52.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Marathonbet и 1xbet со коефициент од 2.07. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Marathonbet, 1xbet и Dafabet за да имате коефициент од 1.88.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Саутемптон и Челси тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!