Натпревар на денот: Интернационале vs Сампдорија

Денес вторник во 18:45 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Интернационале и Сампдорија

Според букмејкерите, во овој натпревар Интернационале влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Coral со вредност од 1.50, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на 1xbet и Interwetten со вредност од 7.50. За нерешено, ги препорачуваме 1xbet и PinnacleSports затоа што само таму е коефициентот 4.90.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.62. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Fonbet со коефициент вреден 2.65.

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Интернационале и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Сампдорија изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
Dafabet: 2.06
PinnacleSports: 1.90

Коефициенти за натпреварот помеѓу Интернационале и Сампдорија тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk