Спореди ги коефициентите за Реал Сосиедад vs Еспањол

понеделник,23/10 2017 е празник во Шпанија.Реал Сосиедад и Еспањол во борба за трите бода.

Тимот на Реал Сосиедад, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet, Betway, William Hill и Interwetten: 1.80
1xbet: 3.98
PinnacleSports: 4.93

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.79. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.22.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Еспањол, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Реал Сосиедад и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.02 за Реал Сосиедад
PinnacleSports: 1.95 за Еспањол

Коефициенти за натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Еспањол тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!