Натпревар на денот: Зенит Ст. Петерсбург vs Молде ФК

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 16:00 часот ќе играат Зенит Ст. Петерсбург и Молде ФК

Зенит Ст. Петерсбург е огромен фаворит во натпреварот против Молде ФК. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Зенит Ст. Петерсбург е околу 74.5%. Ladbrokes и Coral има најмалку доверба во Зенит Ст. Петерсбург и нуди 1.33 за победа. За иненадување, односно за победа на Молде ФК најдобрата понуда е на 1xbet со коефициент 12.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Sportingbet, bwin и Bet 365 со вредност од 5.75.

За дуелот помеѓу Зенит Ст. Петерсбург и Молде ФК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.35 – 0-2 гола
William Hill и Betfred – 1.67 – 3+ голови

За овој натпревар помеѓу Зенит Ст. Петерсбург и Молде ФК азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Молде ФК. Доколку сметате дека Зенит Ст. Петерсбург има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet и Marathonbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Коефициенти за натпреварот помеѓу Зенит Ст. Петерсбург и Молде ФК тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!