Натпревар на денот: Реал Мадрид vs Виљареал Клуб де Футбол

Денес сабота во 15:15 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Реал Мадрид и Виљареал Клуб де Футбол

Реал Мадрид е огромен фаворит во натпреварот против Виљареал Клуб де Футбол. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Реал Мадрид е околу 78.1%. Interwetten има најмалку доверба во Реал Мадрид и нуди 1.30 за победа. За иненадување, односно за победа на Виљареал Клуб де Футбол најдобрата понуда е на Betfair SB со коефициент 13.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Rivalo.com и PinnacleSports со вредност од 7.20.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Interwetten и до добиете коефициент 1.40. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet, Betsson Sportsbook и William Hill со коефициент вреден 4.00.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Реал Мадрид и Виљареал Клуб де Футбол.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk