Спореди ги коефициентите за Витесе vs Ајакс

Во рамките на Ередивизија,сабота во 16:30 часот ќе играат Витесе и Ајакс

И покрај тоа што Ајакс игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
1xbet ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.59 за победа на Ајакс, додека Bet 365 нуди најголем коефициент за победа на Витесе. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Fonbet, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.80.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Unibet и до добиете коефициент 1.45. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на PinnacleSports со коефициент вреден 2.89.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Витесе и Ајакс.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk