Натпревар на денот: Челзи vs Арсенал

Во рамките на УЕФА Европа Лига,среда во 19:00 часот ќе играат Челзи и Арсенал

За дуелот помеѓу Челзи и Арсенал, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Челзи. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.31 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Betfair SB со вредност 3.70. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet и 1xbet со вредност од 3.42.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Челзи и Арсенал? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 52.2%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 47.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Bet 365 со коефициент од 1.88. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 2.05.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Арсенал и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.00
PinnacleSports и Bet 365: 1.98

Комплетна понуда на коефициенти за Челзи и Арсенал.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!