Натпревар на денот: Вест Хем Јунајтед vs Лестер Сити ФК

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Вест Хем Јунајтед и Лестер Сити ФК

Нашето мислење во врска со конечниот исход на дуелот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Лестер Сити ФК е поделено. Како дополнителен доказ за тоа ни се букмејкерите кои за овој натпревар ни нудат изедначени коефициенти. Ние ги одделивме само највисоките, па погледнете во прилог.
Nordicbet, Betsson Sportsbook и PinnacleSports – 2.85
Unibet – 3.45
Interwetten – 2.85

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Лестер Сити ФК? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 2.04. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.93.

Непредвидливиот натпревар во Премиер лига помеѓу Вест Хем Јунајтед и Лестер Сити ФК му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Вест Хем Јунајтед да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet, 1xbet, PinnacleSports и Dafabet нуди коефициент вреден 2.03.
За Лестер Сити ФК да си замине како победник Marathonbet и 1xbet наградува со влог помножен по 1.93.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Лестер Сити ФК.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!