Спореди ги коефициентите за Хадерсфилд Таун vs Манчестер Јунајтед

Денес сабота во 14:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Манчестер Јунајтед се 72.5% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува 1xbet и нуди најголем коефициент од 1.39. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има Interwetten со коефициент вреден 5.50. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од William Hill вреден 11.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 49.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 50.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 2.00. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.96.

Комплетна понуда на коефициенти за Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk